Útočník napadl na ulici v Třebíči náhodného muže

19.10.2018
Kriminalisté  objasnili v součinnosti s policisty  násilný trestný čin, ke kterému došlo na začátku tohoto týdne v Třebíči. Agresivní útočník na ulici bezdůvodně napadl a zranil náhodného muže, který zde stál se svými přáteli. Podezřelého muže policisté zadrželi a skončil v policejní cele. Osmadvacetiletý muž byl obviněn ze spáchání tří trestných činů, jedná se o recidivistu, který má vzhledem ke svému věku za sebou již bohatou trestní minulost. Na podaný návrh byl obviněný muž vzat do vazby.

Případ pro třebíčské policisty začal, když přijali v pondělí 15. října před desátou hodinou večer oznámení o fyzickém napadení na Karlově náměstí. Do lokality, kde k útoku došlo, ihned vyjely policejní hlídky, na místě již zasahovali strážníci městské policie. Podezřelého muže, který se choval značně agresivně, policisté zajistili. Jednalo se o osmadvacetiletého muže z Prahy, který byl pod vlivem alkoholu. Při dechové zkoušce mu policisté naměřili hodnotu 1,62 promile alkoholu. Napadený muž utrpěl při útoku zranění, které si vyžádalo lékařské ošetření v třebíčské nemocnici. Podezřelého muže policisté odvezli na protialkoholní záchytnou stanici a po vystřízlivění směřoval přímo do policejní cely.

Prověřování případu převzali třebíčští kriminalisté. Na místě činu provedly precizní práci hlídky třebíčského obvodního oddělení, které místo činu ohledaly, zadokumentovaly a zajistily stopy, čímž značnou měrou přispěly k řádnému objasnění případu. Kriminalisté provedli výslechy osob, šetření, vyhodnocovali všechny získané informace i poznatky a shromáždili důkazy. Na základě výsledků prověřování zahájil policejní komisař trestní stíhání zadrženého muže. „Osmadvacetiletý muž z Prahy byl obviněn ze spáchání přečinu ublížení na zdraví ve stádiu pokusu, přečinu výtržnictví a přečinu nebezpečného vyhrožování,“ řekl npor. Mgr. Milan Špaček, vedoucí oddělení obecné kriminality. Obviněný muž byl v minulosti již opakovaně soudně trestán za různorodou trestnou činnost, opakovaně byl odsouzen také za výtržnictví. Naposledy byl nad ním vynesen odsuzující rozsudek soudu letos v srpnu, kdy byl muži uložen podmíněný trest odnětí svobody se zkušební dobou pěti let.

Osmadvacetiletý muž byl obviněn z toho, že v pondělí 15. října na Karlově náměstí v Třebíči před desátou hodinou večer fyzicky napadl náhodného muže, který v tu dobu stál se svými přáteli u motocyklu. Nejdřív začal všechny slovně urážet a vyhrožovat jim. Napadeného muže poté kopl nohou a udeřil ho pěstí do oblasti hlavy. Fyzickému násilí se napadený i jeho přátelé snažili bránit. Útočník poté při odchodu ještě shodil na zem motocyklovou helmu, kterou tím poškodil. Dále obviněný muž napadenému vyhrožoval dalším násilím vůči němu i jeho blízkým.  

Policejní komisař podal státnímu zastupitelství podnět k podání návrhu na vzetí obviněného muže do vazby. Na základě rozhodnutí soudu byl vzat do vazby a poté policisté osmadvacetiletého muže eskortovali do věznice.

Případ kriminalisté dále vyšetřují. „Za spáchanou trestnou činnost hrozí obviněnému muži trest odnětí svobody až na tři roky,“ dodal vedoucí třebíčských kriminalistů.
Převzato ODTUD

Aktuálně z Jihlavska