Truhláři z jihlavské stavebky přivezli z Prahy bronz

08.10.2018
Družstvo žáků 3. ročníku učebního oboru truhlář ze Střední školy stavební v Jihlavě, ve složení Tomáš Müller a Tomáš Marek, si v květnu v Českých Budějovicích zajistilo postup do republikového finále Soutěžní přehlídky stavebních řemesel SUSO 2018, které se uskutečnilo na konci září 2018 a bylo součástí programu FOR ARCH v PVA Expo Praha. Do soutěže se kvalifikovalo celkem 9 nejlepších družstev z pěti postupových oblastních kol z celé České republiky a 2 nejlepší družstva ze Slovenska.

Soutěž se skládala z teoretické části – žáci odpověděli na sadu testových otázek a praktické části, ve které soutěžící vyrobili solitérní kus nábytku, dle zadání předsedy poroty Libora Malého. Zadání na výkresech ve formátu A3/A4 bylo vypracováno jako čtyřdenní. Během praktické disciplíny byla hodnocena také kvalita ručního zpracování spojení čepu a dlabu, těsnost spojení a celková kvalita výrobku.

Tomáš Müller a Tomáš Marek podali v republikovém finále skvělý výkon a s minimálním odstupem obsadili krásné 3. místo. "Žáci si jistě zaslouží poděkování za výbornou reprezentaci školy i Kraje Vysočina. Poděkování patří také učitelům odborného výcviku panu Milanu Vondrákovi a panu Milanu Šedivému, kteří žáky na soutěž připravili, a také panu Jiřímu Volšinskému, který žáky na soutěži doprovázel," poděkoval žákům i pedagogům Pavel Toman, ředitel SŠ stavební Jihlava.

Převzato ODTUD


Aktuálně z Jihlavska