Chcete něco sdělit svému okolí?
Názor na dění ve vašem městě, zprávy z vašeho regionu, pozvánku na vaší akci...
Psát do Domácích novin může úplně každý
>>> Přidat článek <<<

HC Dukla Jihlava spouští tréninkové centrum hokejové virtuální reality

11.10.2018
Unikátní český produkt zaměřený na trénink a diagnostiku hokejistů, využívající nejmodernější technologie virtuální reality – SENSE Arena – byl uveden ve středu 10. října 2018 na český trh. O den později – ve čtvrtek 11. října – bude slavnostně představen na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě. Jihlavské tréninkové centrum, jenž je vybaveno mantinelem a umělým lede, bude první tréninkové centrum tohoto typu v Evropě. Virtuální realita je umístěna v rozcvičovně nad Infocentrem Horáckého zimního stadionu a je volně dostupná veřejnosti.

HC Dukla Jihlava představí virtuální realit od SENSE Areny ve čtvrtek 11. října 2018 v 11:30 hodin v rozcvičovně Horáckého zimního stadionu. Projekt virtuální reality nově podpořil také útočník Bostonu Bruins a držitel zlaté hokejky David Pastrňák. „Chtěl jsem podpořit český vynález a svým jménem mu pomoci získat důvěru u hráčů i týmů. Je to super tréninková pomůcka a sám jsem se při používání pěkně zapotil. Ta technologie a reálnost prostředí jsou úžasné. A to je zatím jen polovina toho, kam až je možné Sense Arénu dále rozvinout,“ říká jedna z největších hvězd NHL.

Sense Aréna je také jedinečným analytickým nástrojem určeným všem trenérům a agentům, protože vyhodnocuje výkon hráče a porovnává ho jak v rámci týmu, tak umožňuje anonymizované srovnání hráčů Sense Areny v rámci celého světa. Součástí licence jsou automatické updaty a nové verze rozšiřující oblasti cvičení.

V Česku již Sense Arenu využívají jako doplněk tréninku Bílí Tygři Liberec, nově také jihlavská Dukla a diagnostickou část i Rytíři Kladno. Ve Spojených státech jsou dvě instalace v Colorado Springs Tigers a před podpisem je dohoda o instalaci Sense Areny pro organizaci Washington The Little Caps. „Prosadit se chceme, vedle domácího trhu, především na největších hokejových trzích na světě – ve Spojených státech, Kanadě a Skandinávii,“ říká Bob Tetiva, zakladatel Sense Areny a pokračuje: „Vedle vynikajících českých hráčů, trenérů a hokejových osobností bychom rádi dali hokejovému světu nový rozměr sportovní přípravy. Dříve se od Čechů všichni učili a myslím, že je na čase na tuto tradici opět navázat.“

V ideálním případě je pro instalaci Sense Areny potřeba prostor 7 x 7m, ale stačí i 4 x 4m, platforma je dodávána v podobě mobilního počítačového kiosku a sadou čtyř speciálně technologicky upravených hokejek. Jediné co je potřeba namontovat jsou čtyři senzory do rohů místnosti.

Oficiálním partnerem Sense Areny, která si letos ze 192 přihlášených firem, odnesla ze startupové soutěže Vodafone Nápad roku prvenství, jsou Český svaz ledního hokeje, Fakulta tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy a hokejový klub Bílí Tygři Liberec.

HC Dukla Jihlava testovala SENSE Arenu během Mezinárodní česko-finské hokejové školy 2018 v Jihlavě. Virtuální realita vzbudila obrovský zájem, pochvaloval si jí mj. i gólman NHL David Rittich. Světově unikátní tréninkový program pro hokejisty ve virtuální realitě, který bude nově na Horáckém zimním stadionu v Jihlavě, bude dostupný pro všechny bez výjimky – pro jednotlivce, skupiny či celé kluby. Půjde o první tréninkové centrum tohoto typu v Evropě.

Převzato ODTUD


Aktuálně z Jihlavska